Leírás
Ez a könyv azoknak szól, akik a hatha jóga gyakorlásakor az ászanák mélyebb értelmét is szeretnék megérteni és megtapasztalni.
A gyakorlatok jelképiségét feltárva közelebb kerülünk egy bennünk rejlő mély és gazdag értelemhez, amely pszichológiai és spirituális szempontból is nagy jelentőségű.
A szerző klasszikus hatha jóga ászanák segítségével ismerteteiaz egyes jelképek kultúrákba ágyazott egyetemes üzenetét, majd pedig gyakorlatok ad, melyek révén a „holt anyag” személyes felfedezőúttá alakítható.
“A Hatha jóga, a rejtett nyelv mélyen személyes és egyben zseniálisan egyetemes könyv. Ha figyelemmel fordulunk az ászanák szimbolikája felé, több jelentésréteget is feltárhatunk, és egész életünket átformáló összefüggésekre bukkanhatunk.
Azzal, hogy szemlélődést viszünk a hatha jóga gyakorlásába, figyelmünket megtanuljuk nemcsak a testünkre, hanem a gondolatainkra, megérzéseinkre és emlékeinkre is kiterjeszteni. A jóga hirtelen több lesz, mint a nap bizonyos szakában végzett puszta testgyakorlás.”
Szvámí Lalitánanda
a Yasodhara Ashram elnöke
“Szvámí Sivánanda Rádhá őszinte felfogása sokat elárul a jóga iránti elkötelezettségéről: művével, életével újra fellobbantotta a hatha jóga lámpásának lángját, amelynek fénye immár mindenkire egyaránt ragyog.”
Geeta Iyengar,
a Ramani Iyengar Jóga Emlékközpont igazgatója
Szvámí Sivánanda Rádhá (1911-1995)
Több mint huszonöt éve dolgozta ki a „rejtett nyelv” módszerét a hatha jóga azon művelői számára, akik mélyebbre kívánnak hatolni gyakorlásuk során. A Hatha jóga, a rejtett nyelv, amelyhez B. K. S. Iyengar írt előszót, összekapcsolja a jógapszichológia tág látókörét a modern lélektan és az önreflexió kifinomult módszereivel, hogy megértsük az ászanák rejtett nyelvét.
A szerző, miután guruja, az indiai Rishikeshben élő Szvámí Sivánanda 1956-ban beavatta, megalapította a Yasodhara Ashram Központot a kanadai Brit Columbiában, és elérhetővé tette a jógát a nyugatiak számára. Több klasszikus művet írt a jógáról, többek közt Kundaliní jóga a Nyugat számára és Radha – Egy asszony útkeresésének naplója címmel.